| anonim_4396 a întrebat:

Exista sansa sa creasca pepenele rosu in apartament pe timpul iernii daca ii oferi apa, caldura si lumina sau nu?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

In camera de locuit nu o sa reusesti sa ii faci conditile necesare de crestere fara o foarte mare investitie, care nu se merita pentru o planta.

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@MateoPustiu - planta poate fi polenizata si artificial, nu-ti fa tu probleme. Apropo, stiai ca insectele polenizeaza plantele din greseala, intentia lor e doar sa ia polenul, dar fac si polenizare. Eu intrebam daca in apartament se indeplinesc conditiile, oricum esti pe langa.

| mihaibrasov a răspuns:

@Roby67 - stai calm ca nu cresc planta minune, ci doar un pepene. eu oricum voi incerca si daca nu merge nu am pierdut nimic. daca merge o sa pun aici pe TPU poze cu superpepenele meu.

| mihaibrasov a răspuns:

@MateoPustiu - cauta si tu pe google polenizare artificiala. E asa greu?

| mihaibrasov a răspuns:

@elviracostantea - ai incercat tu vreodata asta sa vezi daca n-am nicio sansa? sau ai argumente mai solide?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor Cum mama dreacu sa creasca ma, daca nu exista albina care sa poleninzeze planta? nimic nu s-ar face, daca nu ar exista albinele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia explica ma puta si mie cum polenizezi tu planta, in aparament?

| aaaa12345 a răspuns:

Nu cred

| elviracostantea a răspuns:

Nai nici o sansa,,, dar tu incearca si ai s vezi...ca nu creste nimic