| Balan_Măry_1995 a întrebat:

Fetelor vreau un raspuns pentru:Cumsa-mi decorez camera! Vreau sa-mi decorez camera cat mai frumos!
Si vreau sa-mi raspundeti in ordinea asta:
-culoarea camerei?
-culoarea podelei?
-ce tablouri ar fi mai interesante?
-credeti ca ar trebui sa-mi pun pr? in camera poze cu mine
-sa-mi expun picturile(sunt un p? ictor excelent)
-cate dulapuri sa fie in camera?
-ce culoare s-ar potrivi la un televizor de fete?
-trebuie sa-mi pun si flori?
Va rog ajutati-ma nu am mai avut o camera doar pentru mine am doar 8 ani!

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

-Roz,alb,ceva deschis.
-nu stiu, oricare
-poti sa le lipesti pe pereti daca vrei, impreuna cu postere/desene/cd-uri
-da
-doar cate ai nevoie
-daca vrei si iti place, pune

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Şi eu am optat pentru culoarea roz, dar se murdăreşte foarte repede şi nu recomand.
Eu acum o să-mi fac schimbări în cameră pentru că acest roz devine plictisitor.
O să fac un perete alb, unul negru, mobila o am pe culoarea ciresului, dar nu trebuie neapărat să se asorteze, iar parchetul la fel ca mobila. Tavanul o să-l las alb.
Pentru jaluzele o să optez tot aşa, o fâşie a jaluzelei albe, una neagră.
Pe pereţii albi o să ataşez obiecte de culoare neagră şi invers.
La fel şi eu, am multe postere şi desene pe perete, dar dacă le dezlipesc se ia si vopseaua pentru că nu le-am lipit cu ce trebuie, deci ai grijă cu ce le vei lipi. Solicită ajutorul unui adult în legătură cu toate astea.
În cameră am un birou, şifoner, pat mare, 2 noptiere, o comodă din aceea pentru tv. O să mai adaug nişte etajere pentru că am nevoie de ele şi nişte tablouri.
N-am televizor în cameră, dar ar fi frumos un tv led de la Samsung pe culoarea negru.
Nişte covoare tot alb negru o să aleg.
Da, poţi pune şi flori pentru design, dar o să trebuiască să le îngrijeşti.
Acestea sunt ideile mele.
Sper să te ajute şi pe tine.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
sper sa te inspire imaginea asta :https://www.google.ro/......ps?/search
O zi buna.

| Balan_Măry_1995 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Chiar m-a ajutat, mult! sunt niste imagini foarte frumoase!

| rou a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 8 ani, ar fi culoarea roz, cu cateva flori un dulap ii de ajuns +birou daca o sa ai TV ar fi mai bine sa fie negru, da pune-ti capodoperele pe pereti si une cateva tablouri nu multe iar poseaua sa fie din lemn sau parchet sau daca nu ti place rozu fa alb cu mov.cu roz, cu rosu, cu verde si alte combinatii sper ca te-am ajutat happy