| arvamircea a întrebat:

Giecile din piele se pot pune la masina de spalat si daca da la ce temperatura?

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

O duci la aia ce fac cojoace/geci si ti-o curata.

| LIN2010 a răspuns:

Interzis,doar daca vrei sa o distrugi, altfel nu se spala, doar se curata.

| Fulbaster a răspuns:

Nu,nu se pun la masina de splat, ele se curata. Daca vrei neaparat sa o cureti poti sa o duci la o firma specializata.

| trisoru a răspuns:

Bine ca am vazut intrebarea prietene...raspunsul e NU, nu exista asa ceva, daca e de piele nu se poate orice temperatura ai pune, daca mai vrei geaca spala la mana sau o duci in centru spalatorie

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Cred ca le strici la masina.

| Ioana241 a răspuns:

Gecile de piele se strica daca se spala in masina de spalat. Trebuie duse la spalatorii chimice.

| VitoriaLipan a răspuns:

II treaba complicata cu giecile istea, eu cel mai simplu nu le spal si gata, daca put le dai cu spray si ai rezolvat.