| Anna04 a întrebat:

La ce temperatura si ce program sa bag (la masina de spalat)o jucarie bleu de plus?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

La programul scurt de 30min (t=30 grade)!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Indiferent cum o speli, jucaria isi va schimba putin aspectul. Daca este mai mare nu o spala de mana, ci in masina la program scurt ( difera de la masina la masina, la mine cel mai scurt program este de 15 min ), 30 grade.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

30 grade ca daca o bagi la mai mult ti se face urata. funda?

| PetreConstanta a răspuns:

Spala-o cu apa rece daca o bagi la temperatura jucaria o sa iasa cam creata

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Mai bine o speli de mana si cu putin detergent si ai grija sa nu aiba inalbitor.

| sweetyana a răspuns:

40 de grade cred depinde si cum e jucaria ...mai bine o speli de mana ca sa fii ma sigur