| matrix100 a întrebat:

Gresia si faianta se pune mai bine intr-o anumita perioasa a anului? de exemplu se lipeste mai bine vara sau nu are importanta? Multumesc si orice informatie suplimentara legata de subiect este binevenita. Funda

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

De obicei, nu e recomandat sa folosesti adeziv la sub 10°C pentru ca ai toate sansele sa iti cada faianta de pe pereti si sa ti se crape gresia, daca vrei sa faci o treaba buna asteapta pana se mai incalzeste afara si pune-o atunci, daca nu, o poti pune de acum dar calitatea lucrarii nu va mai fi aceeasi

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca o pui in interior, unde este caldura, atunci o poti pune si iarna.