| TreiSurori a întrebat:

Hei,as vrea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate.
Momentan sunt in Italia si as vrea sa ma intorc in Romania, nu am unde sa locuiesc si as vrea sa imi spuneti cum e mai bine: Sa cumpar o casa gata facuta sau sa cumpar un teren si sa contruiesc casa?
Nu prea am multi bani si la bloc e destul de scumpa intretinerea + ca nu imi place.

Funda care ma lumineaza.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare optiune are avantaje si dezavantaje. Daca o sa cumperi una construita atunci nu o sa mai ai probleme cu constructia (acte si constructia propriu-zisa) si te poti muta imediat dar o sa fie mai scumpa si poate nu tocmai cum ai vrea tu.
La una pe care o construiesti tu situatia este inversa, o sa fie mai ieftina, o faci cum vrei dar constructia va dura, vei avea de facut destule acte si va trebui sa stai altundeva pana o termini. Decizia iti apartine, in functie si de suma de care dispui. Numai bine!

| TreiSurori explică:

Eu sunt momentan in Italia, nu am nr de tel.
o casa sub 30.000 E

Răspuns utilizator avertizat
| TreiSurori explică (pentru valentinacazacu):

Da.Multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| DeepTrance a răspuns:

Ramai in IT, IN Romania e prea foame!

| bestproiect a răspuns:

Daca vei opta pentru constructia unei case, poti gasi peste 1000 modele de case si preturile aferente la www.bestproiect.com ( undeva intre 25-40.000 eurio se incadreaza multe modele.).
daca vei opta pentru cumpararea unei case, sugeram atentie mare! multe case sunt construite ieftin, cu posibile vicii mari in structura, finisaje...
Multumim instalatii