| Sldushsh a întrebat:

Hei TPU, am inteles ca de ceva timp exista un proiect care are ca scop sa faca cat mai multi oameni sa isi puna panouri solare cu preturi mai mici, daca stiti ceva despre asta sau ceva asemanator va rog spuneti-mi.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Era un program prin care guvernul dădea bani oamenilor să își pună panouri solare. Trebuia că pe un termen anume sa le tii în funcțiune. Tu îți produceai singur curentul și apă caldă, iar restul de energie nefolosita o luă compania de energie electrică din zona ta pe gratis de la tine. Daca le scoteai mai devreme de terminarea contractului din orice motiv, trebuia să le plătești. In fiecare an se tine, dar cel mai vine te duci la primăria de unde aparții sa iei detalii.