| MonstruletulDinBomboaneExpirate a întrebat:

Mi-am cumpărat mentă într-un ghiveci și vreau să pun la ierbar. E ok dacă rup și tulpina? Adică vreau să zic dacă se ofilește planta. Ofer fundă+vot! happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru ierbar se pune atat planta cat si tulpina, este evident ca se se usuca atat timp cat ea nu beneficiaza de apa.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Raspuns incomplet...Eu presam plantele intre filele unei carti, cu tot radacina
Una e sa lasi fara apa, alta e sa o pui la usacat asa cum am zis eu.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ierbar pui planta intreaga, cu tot cu radacina.O presezi intre filele unei carti.
Nu o lasi sa se ofilesca ca-ti va scade din nota.Si asa procedezi cu toate plantele.