| KendyforAll a întrebat:

Am o plantă clematis Jan Pawell I,cumpărată din market.Ea până acum este doar un băţ cu ramuri şi frunze uscate,nimic verde în afară de rădăcini care ieşeau înverzite la suprafaţa pământului. Încă nu am mutat-o într-un ghiveci mare.

Adică rădăcina este foarte complexă,şi cred doar că s-a uscat de la tulpină în sus.

Credeţi că îşi va reveni? Sfaturi, păreri, etc.

1 răspuns:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Aici poti vedea ingrijirea ei si mai multe http://www.fabricadeplante.ro/......r-clematis