| Lala20 a întrebat:

Help! Am o fusta cu dungi late, orizontale, colorate, si din greseala- la o petrecere- mi-a picurat sos rosu exact pe dunga alba. Am ajuns acasa si am incercat sa o curat, si am pus cu mare atentie un strop de inalbitor, dar bineinteles ca mi s-a scurs pana pe urmatoarea dunga galbena si s-a stricat culoarea! straight face Mai am vreo sansa sa repar noua pata de pe banda galbena, cauzata de inalbitor?

Răspuns Câştigător
| Larsette a răspuns:

Ai putea sa mergi la croitor si sa ii spui sa iti traga si coase urmatoara linie peste cea galbena, chiar daca se va scurta putin, macar nu va trebui sa o arunci! Inalbitorul nu ai cum sa il scoti. Sau poti sa iei o floare sau ceva dragut si sa pui peste pata aia. happy

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Inalbitorul decoloreaza culorile. Data viitoare pune,, vanish,, lasi cateva minute si freci usor cu o carpa imbibata cu apa calduta.

| Larsette a răspuns:

Ai reusit sa faci fustita? big grin