| Upz0r3 a întrebat:

Am un tricou in dungi cu mai multe culori..pe o dunga alba m-am patat de pix cum scot pata fara sa se ingalbeneasca sau sa isi schimbe culoarea?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cu foarfeca rolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Încearcă cu spirt. Dizolvarea o face alcoolul etilic, dar alcoolul etilic pur este f scump. Spirtul medicinal conține pe lângă alcool etilic vopsea albastră (un albastru violet) și eventual alcool metilic și diverse alte prostii deci trebuie să speli cu apă și detergent de spirtul medicinal, că să nu rămână murdar de la vopseaua albastră - violet.

| Bittza a răspuns:

Cu Vanish

| guegon a răspuns:

Pui putine sare de lamaie si putin dero combinat si freci manual