| xXWolfGirlXx a întrebat:

Help urgent! sora mea are un stilou din franta, e scump, (nu are penita de aur) si mi l-a imprumutat. La scoala, imi scoteam din geanta o carte, si o colega mi-a impins stiloul din greseala pe jos care nu avea capacul pe el, si penita ii s-a indoit in jos.O sa dau de necaz daca afla sora mea.I-am indreptat penita la loc dar totusi zgarie hartia. nu stiu daca e perfect indreptat. va rog, ajutati-ma, cum pot sa il repar? crying(((

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Din păcate nu ai ce să i faci, asa că va trebuii să i spui sorei tale adevărul, gindeste te că nu a fost vina ta ci a colegei care sigur a fost invidioasă de a făcut acest gest si ti a stricat stiloul. Oameni răi si invidiosi.

| lovemeoana a răspuns:

Incearca sa ii indrepti varful...

| xXWolfGirlXx explică (pentru lovemeoana):

I l-am indreptat dar tot zgarie.

| lovemeoana a răspuns (pentru xXWolfGirlXx):

Cere si tu ajutorul unuia dintre parinti. sad

| xXWolfGirlXx explică (pentru lovemeoana):

Crezi ca nu as fii cerut daca nu o dadeam in bara? laughing o sa fiu certata rau. e scump stiloul si asa a facut ghinionul ca nu l-am primit de mult si iataca straight face domne ce ma uraste soarta asta

| pavdany92 a răspuns:

Penita fiind foarte fina cand sa indoit ai deformat-o ceea ce poti face e sa o duci la un bijutier sau la cineva care lucra cu obiecte de polizat fine
succes

| Lelita a răspuns:

Parerea mea e sa nu ii mai faci absolut nimic la stilou..sa o iei deoparte si sa ii spui cu adevarat cum s-a intamplat toata situatia asta..ideea e sa mentionezi ca eu am vrut sa il repar dar m-am gandit ca poate tu ai o alta varianta..trebuie sa iti ceri scuze si asta e tot.e firesc sa facem greseli si asta nu a fost cu intentie. vorba aceea: ` se intampla si la case mai mari`. daca sora ta se va enerva si va striga e normal dar dupa va aprecia ca esti un adevarat frate/sora pupici:*