| Anna1999 a întrebat:

am avut pe mobila lipite niste autocolante sa le zic asa care aveau pe spate banda dubla-adeziva.au stai frumos pe mobila 2 luni dupa care le-am dat jos... A ramas lipici de la banda...Ati patit si voi asa? Ce pot face sa se duca?

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Tifon si acetona. Dupa ce freci schimbi tifonul. Dar daca e mobila de pal melaminat, daca e lacuita doar cu carpa.

| Danyelusha a răspuns:

Buna, da am patit si eu. Trebuie sa folosesti neaprat niste apa calda cu dero sau sapun lichid. Cu apa calda, o sa se inmoaie. (NU se folosesc diluanti).
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| InspiratieDIY a răspuns:

Depinde de tipul adezivului. Poti folosi asa cum au zis ceilalti apa calda cu detergent sau in cel mai rau caz acetona sau diluant. Cu cele din urma se duce sigur, dar poate ataca mobila. Daca nu freci tare si lasi sa actioneze un pic acetona/diluantul, ai mari sanse sa nu iti afecteze mobila in nici un fel.
Speram ca te-am ajutat!

| UKF a răspuns:

Pai depinde de adeziv... in general ar trebui sa mearga jos cu niste apa calda si freci cu o carpa peste... happy