| Manescu_Darius_1994 a întrebat:

Am o intrebare simpla. Vreau sa lipesc niste decoratiuni pe niste ghivecehappy si tatal meu a spus ca (adezivul) "aderpren" este bun pentru lipit! Si, aveti idee cat costa? Am citit pe ambalaj (m-am uitat pe net) si am vazut ca cei sub 18 ani nu au voie sa il cumpere? Si, pana la urma il pot cumpara chiar daca am sun 18 ani? Si de ce nu il pot cumpara? Mersi! Funda garantat!

Răspuns Câştigător
| Nico_Nicoleta_1997 a răspuns:

Daca nu il poti cumapara spune-i tatalui tau sa il cumpere si apoi vei lipi tu decoratiunile pe ghivece! Bine poate pe interenet ai vazut si tu ca sunt tot felul de oameni(unii)care scriu numai prostii ...Nu te lasa intimidat/a de altii roaga-l pe tatal tau sa-l cumpere!winking

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand depind de materialul de confectionare al ghiveciului! Ghivecele sunt din plastic, ceramica glazurata, lemn, sticla sau ceramica cruda (nearsa).
Din ce este confectionat ghiveciul tau?
Ca nu poti pune adeziv de lemn la ghiveci de ceramica, ca nu tine nimic.
Aderprenul este specific pentru lipit pantofii, adica lipeste bine cauciucul si pielea, mocheta, linoleumul si chiar lemnul, dar nu lipeste bine ceramica, sticla sau plasticul!
http://www.adimag.ro/bunuri-de-larg-consum/diverse/aderpren-50-ml-40

Sunt zeci de produse ieftine si usor de gasit pentru lipit, doar scrie din ce fel de material este construit ghiveciul si ce fel de materiale vrei sa lipesti pe el( Hartie, plastice sau sticla)?

| Manescu_Darius_1994 explică:

Tata e de servici si nu are timp... sad eu nu pot sa il cumpar? Of...