| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-au dezlipit niste tinte/stelute metalice de pe un tricou.Merge sa le lipesc cu Picatura? Aveti idee? Pana acum am lipit tot felul de lucruri cu ea, dar nu vreau sa-mi stric tricoul...

Răspuns Câştigător
| Puffulets a răspuns:

Hmm. nu stiu daca o sa mearga mai ales daca sunt metalice. Din cate stiu picatura lipeste orice dar metal nu am incercat niciodata sa lipesc. Eu zic ca ar trebui sa incerci sa lipesti o steluta sa vezi daca merge. Nu are ce sa se strice. Dar pune o picatura mica:d

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa lipesti mai intai pe o bucata de material care nu iti trebuie.

Si folosind putina substanta pentru a nu se prelinge in jurul tintei.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bacemi):

M-am gandit la asta, dar nu stiam daca sa ma duc sa-mi cumpar Picatura si apoi sa fiu dezamagita ca nu merge...dar am incercat acum si se lipesc foarte bine.
Merci pentru raspuns.