| yoni a întrebat:

Heyyy big grin Buna. Am si eu o intrebare. As vrea sa fac ceva (ca de exemplu un accesoriu pentru dormitor sau sufragerie ) care sa fie usor de facut (sa se poata face din obiecte pe care le gasim la noi in casa sau si nu se faca din obiecte pe gare le gasim greu). Pleasse:X ...Veti idei?big grin multumesc mult:*

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa-ti faci singura pernute decorative din resturi textile, margele si panglici colorate (cu putina imaginatie si indemanare o sa faci lucrusoare superbe, poti sa te inspiri de aici: http://www.condo.ro/......IVA.html).
Deasemenea, poti sa mai creezi tablouri sau cutii pentru bijuterii folosind tehnica servetelului http://www.galeriacreativ.com/index.php?_a=viewCat&catId=69.
Succes si inspiratie!

| Orannginna a răspuns:

Am vazut odata la tv ceva interesant, daca nu ti se pare prea greu poti sa incerci. Era vorba despre o aplica de perete... din jeleu!
Da, cumperi mai multe jeleuri colorate, le pui pe o tavita cu o anumita distanta intre ele si le bagi cateva secunde la cuptorul cu microunde (pana se topesc si devin un fel de lichid omogen), apoi incerci sa le dai forma pe care o doresti cat inca sunt moi si pe tavita si le lasi sa se raceasca. Nu mai tin minte exact daca mai se folosea si o solutie protectoare dupa acest proces dar poti sa incerci si poate vei reusi sa-ti confectionezi o aplica... dulce! happy

| DoomNEzeu a răspuns:

Mi se pare ca era un site cu idei pentru acasa...am uitat cum se numeste. o sa ma uit si ma intorc cu un raspuns big grin