Întrebare recomandată | rafaell a întrebat:

Ieri am pornit masina de spalat avea furtunul din spate nu era asa bine bagat si nu am vazut am pornit-o peste 30-25 min am fost in baie si era apa pe jos cam o galeata si jumatate am scos masina din priza si dupa ce am curatat am pornit masina si dupa cateva incercari a iesit fum mai are sanse sa mearga?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, cand iese fum inseamna ca s-a ars ceva la masina si trebuie sa chemi un mester ca sa vada ce trebuie schimbat. Daca nu cumperi una noua si scapi de griji.

| florin1979 a răspuns:

Bine ca nu te-ai curentat cand ai scos-o din priza. cheama un specialist.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca fumul pe care l-ai simtit are,, aroma,, de cauciuc ars, motorul s-a dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde ce s-a ars eu cred ca motorul dar pana nu il desfaci sa identifici ce s-a ars nu iti putem zice exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabe, nu o mai baga in priza, mergi cu ea la un service...

| tpuforyou a răspuns:

Se repara cu alta noua!)))
posibil sa fi facut scurt, sau de la bobina motorului, mai bine cumperi una noua!

| Jee354 a răspuns:

Nici o sansa..Decat daca iti cumperi una noua.Fii linistit la 1000 de lei iei una care te va tine mult si bine. Poate si mai ieftin daca stii de unde sa cumperi..Eu am cumparat cu 550 lei si de 7 ani merge si n-am avut nici o problema cu ea. Sper sa te fi ajutat si..BAFTA!

| MeOana a răspuns:

Nu mai prea are sanse...depinde happy

| yubyta123 a răspuns:

Nu mai are nici o sansa, toto ce e posibil sa cumperi alta noua

| anonim_4396 a răspuns (pentru yubyta123):

De ce iti dai cu parerea daca nu sti, nu te pricepi, nu ai desfacut in viata ta o masina de spalat dar se pare ca esti expert. orice masina de spalat se poate repara!

| sebyHVA a răspuns:

Depinde poate fi reparata sau inlocuita cu alta noua... happy

| ddlovado a răspuns:

You do not realize

| geoooorgelush a răspuns:

Nu am anteles care furtun furtunul de apa sau cel de scurgere daca ea cel de apa e cam greu de crezut sa mai mearga daca era cel de scurgere e posibil sa fi facut doar un scurt circuit la priza sau cablul masini