| Decebalul a întrebat:

Ieri la scoala cineva mi-a da cu un pix pe pantaloni, evident din greseala. Cum se poate inlatura pata? (Pantalonii sunt ceva in genul unor blugi dar de culoare galben- inchis )

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune Vanish pe pată și apoi în mașina de spălat și alegi programul pentru rufe murdare, atenție și la eticheta de pe pantaloni.
Pa, pa.

| alexs99 a răspuns:

Poti scoate pata de pix cu acetona sau cu Vanish.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Petele de cerneala si pix se curata cu lapte daca sunt proaspete. Daca locul a fost curatat si cu altceva pixul va iesi foarte greu sau de loc.
Un alt sfat al bunicii ar fi cu privire la scoaterea petelor de mina de pix de pe haine, cu ajutorul spirtului, imediat ce pixul a atins o tesatura se adauga putin spirt, se freaca putin locul respectiv si in cateva momente am scapat de pata.
Te pup!

| LIN2010 a răspuns:

Cu alcool sanitar (spirt medicinal), se inmoaie locul patat si apoi se freaca energic cu un prosop uscat/curat.Succes

| Andeuta a răspuns:

Cu Ariel, sau sapun de casa dar trebuie sa speli locul acela manualbig grin

| Zebastian a răspuns:

Iese la spalat

| Decebalul explică (pentru Zebastian):

I-am spalat si nu s-a dus pata!

| necse6alex a răspuns:

Incearca cu WENISH s-au intreab-o pe mama ta ca ea stie mai bine.

| nightrosesred a răspuns:

Cu apa calda si putin sapun