| adytzzkiss a întrebat:

astazi maica`mea a "turnat" din greseala clor peste niste pantaloni si a luat nastere o pata alba de toata frumusetea.Intrebarea este "daca bag pantalonii la clor astfel incat sa fie albi cu totul se va strica tesetura sau ceva sau vor fi tot la fel dar de culoare alba?

mersi anticipatwinking

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se va strica si tesatura dar rezultatul nu va fi cel dorit! Nu va fi un alb perfect.Mai bine te sfatuiesc sa cumperi niste margelute si sa faci o cusatura tip broderie cu ele pe si in jurul petei, in asa fel incat sa ai pantaloni unicat!(Sper ca pata alba nu este intr-un loc...delicat!)Daca nu sti cum se face intreab-o pe mama sau bunica ta!

4 răspunsuri:
| DeeDee28 a răspuns:

Daca ii bagi cu totul in clor vor aparea mai multe pete...am incercat si eu cu niste pantaloni, dar nu de blugi. Nu stiu ce se intampla la blugi, dar eu i-am patat si mai tare. Dar daca vor avea mai multe pete de clor vor fi mai frumosi decat daca au doar una...sunt modele de blugi cu astfel de modele, deci oricum e bine happy

| Miha a răspuns:

Culoarea se albeste(nu devine alb complet, ea se sterge)si nu prea cred ca se intampla nimic cu tesaturawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tesatura se va decolora. Dar, depinde de concentaria de clor. Se pot decolora, iar tesatura sa ramana la fel de viabila sau, se pot decolora, iar tesatura sa cedeze.