| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate face cineva cu habar de cauza, care sunt preturile in constructii? Ma refer la preturile manoperei la mp2 de gresie, faianta, parchet, vopsit, rigips, etc. Multumesc!

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Depinde de meserias. La gresie faianta e intre 10-20lei, parchet e maxim 10lei, rigips este intre 5-15 lei depinzand unde este montat. La zugraveli este undeva la 5 lei mp. Am in familie pe cineva care lucreaza in constructii si lucreaza chiar mai ieftin de atat.