| andycoolgirl a întrebat:

As dori sa cumpar un apartament semifinisat. Cat m-ar costa sa pun parchet gresie si faianta si vopsit? Toate materialele la pret mediu si sa platesc vreo 2 persoane. Daca apartamentul ar costa 26000 euro si eu am 32000 mi-ar ajunge? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Pentru materiale intri pe un site de bricolaj si iti faci calculul pentru pretul materialelor+transport. problema pe care o vad eu este cu muncitorii, cel putin in Bucuresti e jale. oameni neseriosi care lucreaza prost si foarte foarte scump. te tepuiesc nu stiu sa calculeze la mp2 spun ca e multa de munca trag de timp si din pacate nu ai ce sa le faci, stim cu sunt muncitorii zugravi, zidari, instalatori etc. pentru meseriile astea nu iti trebuie scoala dar ei vor sa fie platiti ca niste regi. unii mai nesimtiti pot cere si 3000-4000E pentru a finisa un apartament de 48mp2.merita? evident ca nu, culmea ca si la bani astia nu ai garantia calitati unei lucrari de calitate. in fine poate ai noroc si nu gasesti muncitori neseriosi.

1 răspuns:
| andycoolgirl explică:

Apartament cu 2 camere. 48mp maxim