| dedfgv a întrebat:

In cada mea a baltit foarte mult timp apa si acum se vede super aiurea e ca si cau ar avea piatra si are o culoare crem urata cu ce as putea sa o curat? app...produsele din comert nu prea au mai dat roade, ma frecat mana m-a durut mana si nimic

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt depuneri de calcar ( piatra) in amestec cu murdarie.--- pe piata exista dezincrustanti profesionali pentru depuneri de calcar. Vezi linkurile astea : http://www.clubafaceri.ro/......20874.html sau http://www.clubafaceri.ro/......17942.html

Iti sugerez sa contactezi firmele respective( inainte de a comanda ) si sa te informezi daca produsul respectiv se preteaza folosirii la curatarea cazilor de baie emailate( daca distruge sau nu emailul lor). "Domestos zero" (pink sau green) este mai agresiv, distruge emailul cazii--- se foloseste numai pentru vase din portelan (cum este WC-ul, lavoarul). "Cif super crem " l-am folosit si eu pe cada emailata dar, am observat ca, indeparteaza numai usoare depuneri de calcar(piatra) iar pe cele grosiere nu le indeparteaza. Numai bine!

| simf a răspuns:

Tot cu anticalcar, detartrantul curata prin ardere, numai pentru moment va arata bine.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Eu am rezolvat problema cu Domestos și Cif. Îți pui mănuși pentru menaj, dai cu Domestos și Cif, lași să acționeze vreo 20 de minute și cu partea abrazivă a unui burele de vase începi să freci. Să ai grijă că amestecul este toxic pentru ochi și inhalarea acesros substanțe produce iritații. Dacă nu iese tot, repeți peste o zi și tot așa.
Mari succese, spor la treabă și o zi cu zâmbet!

| mehanna2000 a răspuns:

Daca este o cada tip acril... poti sa cumperi alta! In cazul cazilor de baie clasice poti folosi detartrant pe care il poti gasi la orice magazin specializat -8 lei. Aplici citeva picaturi, lasi 60 secunde si se ia fara sa freci! Ai mare grija, produsul este acid si toxic!

| AllieRO a răspuns:

Poti sa faci o excursie pana in Ungaria si de acolo poti sa-ti cumperi produse de calitate.