| ancootza a întrebat:

In ce anotimp creste laleaua?

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incepe sa creasca spre sfarsitul iernii si infloreste de obicei primavara.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Primavara... florariile sunt pline de lalele.

mira
| mira a răspuns:

Infloreste in luna aprilie. Mira

| DenissaDeea a răspuns:

Primavara in luna Martie pana in Mai cresc si infloresc lalelele/iar toamna se planteaza bulbii lalelelor in luna Octombrie-Noiembrie

| borsec a răspuns:

Primavara

| DiMoDi a răspuns:

Primăvara, scumpo! happy... deja a apărut happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Lalelele cresc primavara.Au aparut dejawinking

| floryroscata74 a răspuns:

Bineinteles ca primavara. acum sunt inflorite... cel putin ale mele sunt inflorite si mumoase

| andi a răspuns:

Iarna, cam prin decembrie, inainte de luna plina, apropo, nu ai vazut deja prin curtile oamenilor sau in piata la babe?

| poliana a răspuns:

Aacumaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara in luna april

| alexam a răspuns:

Noaptea

| jani a răspuns:

Offfff... oare iarna? ...cine stie...vara? ...poate...toamna? ...sigur ca da...atunci se usuca tot... iar primavara? ...infloreste materia cenusie... da nu si la tine...