| anonim_4396 a întrebat:

In ce culori sa imi vopsesc camera

6 răspunsuri:
| denyy a răspuns:

Eu am lila pereti si tavanul alb e superb...

| gratzy56 a răspuns:

In culori calde, vesele, care te reprezinta, poti face combinatii de culori sau nuante ale aceleiasi culori, dar in nici un caz culori inchise pentru.ca micsoreaza, nici pe nuante de rosu pentru.ca abosesc sistemul nervos, albastru tare este prea rece, verdele este odihnitor si binedispune, iar galbenul si portocaliul dau senzatia de caldura. Deci ai de unde alege. Eu am camera verde precum iarba de primavara, mobila alba, plafoniera portocalie, covoare portocalii cu galben si negru si jaluzele verde brad cu portocaliu aprins.

| xibalba a răspuns:

Care iti plac, care te relaxeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amea este alba si am facut niste chenare bleu unde am pus ghivecele de flori, la geam, cealalta este verde ou de rata si inca una este roz, imi plac toate.

| Mony a răspuns:

Camera mea este roz...big grin
Tu ai putea sa iti vopsesti intr-o culoare vesela, care te relaxeaza, culorea calda, trista, sau vesela care te atrage mai mult.
De exemplu o prietena are camera vopsita in 2 culori (roz si galben) sper sa fiu de ajutorhappy :* PA

| adika a răspuns:

Alb... e singura care mareste... o sa ti se para f mare camera...