| anonim_4396 a întrebat:

In culoare se vopseste casa daca geamurile sunt albe termopan?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@danco - toata lumea a inteles ca se refera la tamplarie, numai tu te-ai trezit scriind. Dar daca tot ai facut-o, chiar crezi ca era cazul sa si inventezi cuvinte?

regis
| regis a răspuns:

@danco - stiu romaneste, iar cuvantul "tocarie" nu face parte din aceasta limba.

| Boniboon a răspuns:

Niste culori deschise, in orice caz.

| myhay144 a răspuns:

Am impresia ca albu merge cu orice, poti sa pui ce culoare iti place tie la casabig grin

| Fvn a răspuns:

Nuante de portocaliu, de maro...

| danco a răspuns:

Te referi banuiesc la tocarie ca e alba, ca nu cred ca ti-ai vopsit geamurile ca la spitale in alb. Albul merge cu orice.

| danco a răspuns:

Regis, stai in lumea ta, iti dai seama ca glumeam. te-ai trezit si tu raspunzand? In primul rand i-am spus ca albul merge cu orice si, in al doilea rand, ce cuvant ti se pare ca am inventat? nu stii romaneste? doooh!

| CC7 a răspuns:

In oricare vrei laughing. Daca o sa fie lumina, putin din culoare peretiilor se va reflecta asupra albul termopanului si va arata frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PortoCaliewinking

| RUMBURAK a răspuns:

Bleumarin, verde pal.culori deschise