| Daniichu a întrebat:

Iti trebuie autorizatie ca sa construiesti o mansarda pe jumatate sau un sfert de casa? o.0

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, orice modificare a structurii, de adaugare la structura ce depaseste spatiul de parcela ocupat, inaltime ori lungime necesita autorizatie, aceasta se obtine de catre proprietarul casei dupa intocmirea unor acte si eliberarea de avize.

3 răspunsuri:
| ionutza96 a răspuns:

Prima data iti trebuie certificat de urbanism de la primarie, dupa ce se aproba certificatul (care-s o droaie de hartii) se depun hartiile pentru autorizatie! funda?:X

| DoarImpreuna a răspuns:

Categoric DA.

| assa a răspuns:

Da. stiu eu pe cineva care ar putea sa va construiasca. IM:byaanahi2008