| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Iți trebuie vreo autorizație sau orice document pentru a mansarda apartamentul la etajul 4. Am un pod mansardabil și vreau să-l mansardez.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Podul apartine tuturor proprietarilor apartamentelor din bloc.
Pentru a face mansarda va trebui sa obtii acordul lor si apoi autorizatie de la primarie.

| darrio2007 a răspuns:

Acordul locatarilor de pe acel tronson, de la parter pana la etajul 3, proiect, autorizatie de la primarie, firma de constructii care sa execute lucrarea etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe lângă acordul asociației ai nevoie și de autorizație construcție

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acordul de la asociația de propietari, autorizație de construcție de la primărie.