| Xmaxfarcas a întrebat:

Lumina se ia instant la mine acasă dar pe stradă nu se ia. Care ar fi cauza? Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se ia si pe strada. Ca doar nu arde toata ziua, zi si noapte. Si atunci, daca se ia, tu de ce ai? Concluzia e simpla, sunt doua retele diferite. Daca ar fi doar o retea, ziua nu ai avea curent.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e cratima aia pusă aiurea, atunci aș suspecta siguranța

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Strada este alimentată din altă rețea.

| Yuoia a răspuns:

Categoric sunt pe retele diferite. Chiar pe aceeasi strada, de o parte si alta pot fi retele diferite.
Dar ar cadea siguranta cum spun "specialistii" aia electricieni ai fi stiut ca e de la tine din casa, ca tu o reparai.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Sunteti pe retele diferite de distributie a energiei electrice.

| Gugustelut a răspuns:

Incearca sa tragi frumos un fir de la stalp pana la aparatul de barbierit ca ti-am analizat poza si vad ca ai un cioc de parca aveai ciuda pe lama de ras.
Kiss love!

| dianasufletpereche a răspuns:

Cade siguranta boss