| elena43 a întrebat:

Masina de spalat face sunete ciudate cand merge. Ce are?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pompa e de vina. S-a infundat si atunci cand trage apa se chinuie sa o faca si scoate astfel de sunete. Daca sunt scame, trebuie doar curatata. Daca sunt depuneri, trebuie schimbata.

4 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Ai folosit un anticalcar? Daca nu de aici ai putea sa ai probleme.

| dana_1567 a răspuns:

Daca sunetele nu fac parte din situatiile de mai jos, ar trebui probabil sa suni la service pentru reparatii:
- Sunetul auzit in timpul alimentarii cu apa este produs de supapa(electrovalva) de alimentare.
- Sunetul auzit dupa ce masina se opreste din centrifugare este produs de autobalansul cuvei
- Sunetul auzit in timpul spalarii sau centrifugarii este produs de generatorul de bule de aer daca masina este prevazuta (marca si model).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masina de spalat are o curea intre cuva si motor. Este posibil ca aceasta sa se fi deplasat si sa fac zgomot daca freaca undeva. Mai bine cheama un reparator.

| Valentina a răspuns:

S-ar putea sa fie de la motor. Ai incarcat cu prea multe haine cuva si este prea multa greutate pentru masina.