| Anonymous1247 a întrebat:

Mereu după ce șterg praful de pe birou, peste câteva ore iar se pune un strat mai mititel, după o săptămână e teroare. De la ce o fi și ce aș putea face? Există sprayuri anti praf?

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Parerea mea e sa dai cu PRONTO In carpa moale si curata si apoi sa stergi mobilierul de praf!

| Karinakari99 a răspuns:

Da,există,cum a zis şi @Tatanuuu, foloseşte Pronto.

| marcous a răspuns:

Eu folosesc Pronto, si nu se mai depune nimic primele 3-4 zile.
Depinde mult de cum aerisesti incaperea si de cata curatenie faci.

| Yssy12 a răspuns:

Incearca sa stergi praful cu Pronto.Si cand stergi prafulsa sa nu stergi doare pe birou dar si pe ce mobila mai este in camera, deoarece praful de pe mobila cum as zice "se duce" pe birou.

| andutzaorigami a răspuns:

Exista niste servetele pentru praf, se gasesc in hipermarketuri, eu cu deale sterg si nu mai e praf.

| agatti a răspuns:

Poti folosi produsele cu efect antistatic, dar ia in calcul si amanunte precum: covarele persane, mochetele, storurile si pernele din catifea, spatiile mai putin accesibile (sub calorifere rafturi, etc) care sunt medii ideale pentru depunerea prafului. Succes!

| Tatanuuu a răspuns:

Dai cu PRONTO...Dai funda? big grin