| PringAloe a întrebat:

Merita sa izolezi tevile de ppr cu polietilena din interiorul camerei unde se afla centrala termica?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Chiar daca se spune ca nu e nevoie, eu le-am izolat, atat in camera centralei, cat si in pivnita pe care o traversează. Nu pentru a nu ingheta (?!?), ci pentru a reduce pierderile.
Daca merită? Eu zic ca pentru 10 minute de munca si cateva zeci de lei, merită.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu deoarece acele țevi sunt in casa nu stau afara in frig.

| Dismally a răspuns:

Doar daca este frig, daca nu ai calorifer acolo, altfel nu are rost.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| svenhassel13 a răspuns:

Nu, sunt destul de rezistente la frig țevile de ppr, mi se pare o irosire de bani. Tot ppr am si eu, dar am le am catre alta camera prin pod, neizolate si nu-mi îngheață.