Întrebare recomandată | D2ER a întrebat:

Merita un sistem glisant cu bariera termica pe exterior la un dormitor, raportand la conditiile climatice din Romania?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica pe exterior? Ai intrare direct de afara in dormitor?

| D2ER explică (pentru darrio2007):

Da, am un balcon langa dormitor si as vrea ca peretele respectiv sa fie totul din sticla

| relian a răspuns (pentru D2ER):

Sa merkite ce anume? Daca iti place faci ce doresti,dar sa ai tu un perete din sticla se vede ca naiba, tot blocu la fel, tu cu sticla laughing dar cum ziceam, fiecare cu cel doare.
Deci daca te doare, normal merita, tu stii ceti place.Raportat la conditiile climatice din RO adica?
Sa nu spui ca ai banin de pereti din sticla dar nu ai bani de caldura laughing esti ca si negrii aia, apar cu masini suparate, dar ii vezi ca raman pe drum, pana prostului laughing raman fara benzina, trag la benzinarie pune benzina de 5 $
Asa si tu incerci sa faci ceva dar nu poti sa faci fata iarna.Dar daca nu ai bani de caldura,ce te faci vara, ca o sa mori de cald, ai nevoie si de aer conditionat.
Deci daca este vorba de bani pentru racire sau incalzirea acelui spatiu, nu merita, ca de merita, aia ar fi insemnat ca aveai bani si nu ai mai fi intrebat pe aici.

| D2ER explică (pentru relian):

Din moment ce am bani sa construiesc o casa imi permit si pereti din sticla. Nu era cazul sa ma judeci dupa o intrebare banala, aparentele inseala. Deci, in loc sa critici du-te si lucra, poate o sa-ti permiti si tu un perete din sticla pe viitor. ciau happy

| relian a răspuns (pentru D2ER):

Daca aveai bani nu stai pe TPU, ori sa pui intrebari de genul asta.Deci esti vai de tine.De lucrat lucrez stai linistit,doar ca nu lucrez in RO sunt pe afara si bani de casa din sticla am laughing deci sa fac toata casa din sticla nu ce vrei tu.
Esti un prapadit care vrea sa se sparga in basini pe net laughing si nu am judecat,am raspuns,am spus ce cred eu, de nu-ti convine, taci, treci mai departe, nu bate din gura aiurea, multmeste celui care a raspuns si aia e tot.