| OhGodWhy a întrebat:

Mi-a intrat o bufnita pe coridor, cum sa o scot? Este vreun pericol?
Trebuie să sun la protecția animalelor?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Lasa usa sau geamurile deschise si o sa iasa singura! Poti goni usor cu un prosop!

| christall a răspuns:

Cred ca o sa iasa singurica. Stiu ca bufnitele sunt pasari nocturne. Daca stai la curte, o fi vazut vreun soricel sau ceva insecte, ca se hraneste cu asa ceva.

| OhGodWhy explică:

Multumesc de sfaturi.
Am reusit sa chem un vanator, care a avut grija sa o scoata in siguranta si fara sa fie ranita.Si o sa se asigure sa o repuna in libertate.

| KNST a răspuns:

Deschide toate usile si ferestrele! Forteaz-o sa iasa (fa-te ca o lovesti, striga puternic, etc.) si o sa iasa. P.S. Nu o atinge! In Romania, nu exista politia animalelor!

| UserulAnonim a răspuns:

In locul tau as fi adoptat-o.