| NicolaeVictor a întrebat:

Motocultor porneste, merge aproape 10 secunde și se oprește. Care este motivul? Am pus carburator nou și tot la fel face. Mulțumesc pentru ascultare.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Regleaza relantivul! da-i turatie mai mare motorului iar daca si asa se opreste atunci verifica bujia, eventual schimb-o cu una noua, nu conteaza ca arata bine, nu face scanteie cum trebuie! Daca ai trecut si peste asta si nu merge du-l la un service!