| Sebi_catan a întrebat:

Nu am termopane si nici nu imi plac, dar nu stiu cum sa imi izolez geamurile cat mai bine, fara sa pun termopan… Vreo idee?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Exista in comert purfix, care se poate lipi pe marginea interioara a geamului, ori un tip de izolator cauciucat cu adeziv inclus, care este mai scump dar are un efect foarte bun multi ani. Poti incerca una din aceste alternative, in raport de posibilitatile tale financiare. Eu le-am folosit pe amandoua, dar cel mai mult m-a multumit a doua solutie.

5 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti folosi in loc de perdele draperii groase care pastreaza caldura in camera.
Deasemenea poti folosi rulouri exterioare care mai izoleaza si ele.

| JayLeno a răspuns:

Cred ca tie de fapt nu iti place tamplaria alba din pvc. poti sa iti montezi geamuri termopan in tamplarie din lemn triplustratificat, costa mai mult dar durata de viata este mult mai mare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chemi un tamplar sa-ti pasuiasca ferestrele si usile. apoi intre ferestre poti pune suluri de material (se gasesc si in comert) care opresc frigul. de asemenea poti pune purfix la geamuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti geamuri CLIMALIT pentru protectie mixta iarna -vara sau CLIMALIT SILENCE protectie mixta plus insonorizare, pe tocurile de lemn pe care le ai, sunt aceleasi geamuri care se folosesc la termopane

| alina792 a răspuns:

Nu există izolaţie termică fără termopane.De asta s-au conceput.
Lasă prostiile şi puneţi.Sunt şi de lemn de vreo 3 ori mai scumpe.