| unvecin a întrebat:

Pământ universal Pokon e bun și pentru plante de consumat sau doar pentru flori? În sensul că e tratat cu tot felul de chimicale nocive sau e safe?

Am luat pentru flori și pare (așa din ochi) foarte OK să-l folosesc pentru a pune pătrunjel și alte chestii de genul în ghiveci. Dar n-am experiență nici cu florile, nici cu plantele...

https://www.emag.ro/......DWQGK2BBM/

Răspuns Câştigător
| Lazar_Ana_Maria_1981 a răspuns:

Dacă pe aceea punga este specificat ca poți planta legume, atunci este ok. În caz contrar ceea ce absoarbe planta din sol o sa mănânci și tu. În consecință este doar pentru plante.