| sweetys a întrebat:

Pe tavanul din baie ce este mai bine de pus: rigips sau polistiren?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rigips verde de umezeală.

| relian a răspuns:

Ambele.Prinzi pe tavan profile,apoi lipesti polistiren,dupa pui rigips din ala cu hartie verde,dai gled,vopsesti si aia e tot.
Daca pui doara rigips, e bun dar daca ai tavanul din lemn, daca tavanul este din ciment, e mai bine sa pui polistiren si peste rigips, asa cum am aratat mai sus.

| Demidol a răspuns:

De ce sa pui una sau alta? Vrei igrasie?

| cerooscuras a răspuns:

Eu am rigips si n-am avut probleme deloc cu umezeala si chestii, daca vrei sa mergi la sigur ia rigips

| raducanuu a răspuns:

Eu iti recomand si o alta varianta: tavanul fals! Vezi modele pe http://vipcasa.ro. Ai sute si sute de modele faine care rezista bine la umezeala.

| alex3543764e4565 a răspuns:

Cel mai bine este sa pui polistiren, pentru ca la polistiren nu trage umezeala. Sper ca dai funda!