| Razvan1lol a întrebat:

Pentru schimbarea centralei termice(apartament) este nevoie de alte lucrari? De exemplu, tevile sau altceva nu trebuie schimbat, nu? Doar centrala? As dori sa imi cumpar o centrala Vaillant, stiti ceva despre ele? Sunt bune? Dumneavoastta ce centrale termice recomandati?

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Fratele meu le recomanda, sunt printre cele mai bune.
(E instalator)

| Razvan1lol explică (pentru NLS):

Ce bine, multumesc mult

| NLS a răspuns:

Țevile nu trebuie schimbate dacă nu ai avut probleme cu ele.
Sunt de cupru?
Cât de groase sunt "în carne"?
Când va fi instalata noua centrala se va face obligatoriu o proba de presiune. Dacă uita cumva ei, deși e interzis sa uite asa ceva, amintește le tu.
Indiferent din ce material sunt și cât de groase, exista soluții de curățat, dacă vrei sa fie ca noi.
E binevenita o curățare atunci când schimbi centrala, și e mult mai ieftin decât sa schimbi tot.

| TudorVali a răspuns:

Cand schimbati centrala nu trebuie schimbata si instalatia daca nu ati avut probleme cu ea. Eu am Viessmann Vitodens 050 si sunt foarte multumit. Are componentele de baza din otel inoxidabil si functionare modulanta in functie de necesarul de caldura. Am tot confortul si nu pot sa ma plang de costuri