| el_1035 a întrebat:

Prin ce metoda se scoate ceara de pe haine?

Răspuns Câştigător
| GwenS a răspuns:

Am auzit ca se foloseste niste hartie, o pui pe pata de ceara dupa care pui fierul de calcat si cica asa se duce; daca nu merge poti incerca cu spirt;

16 răspunsuri:
| stiiix a răspuns:

Ia un o foaie de ziar, pune-o deasupra pantalonului/bluzei si cu fierul de calcat apasa in zona aceea. O sa vezi ca din cauza caldurii ceara se va topii si va fi absorbita de foaia de ziar.

| AnonymousMm a răspuns:

Pui un ziar peste pata si apoi dai cu fierul de calcat. Ziarul o sa absoarba cearahappy
Succeswinking

| StubblyTooth a răspuns:

Pui un ziar pe ceara si apoi dai cu fierul de calcat pe ziar. merge 100 %

| Agradável a răspuns:

Masina de calcat happy funda?

| DeutsA29 a răspuns:

Pui hartie peste ceara de pe haina si o calcihappy

| adutzadragutza a răspuns:

Pai si eu am avut de craciun de pantaloni cu Venis... fundita big grin

| Cristea a răspuns:

Stiu eu unatongue... iei o coala alba, o dai in doua si o pui pe pata de ceara. cu un fier de calcat, fierbinte, pui varful pe pata de ceara. pata se va inmuia si va ramane pe foaie. poti sa incerci si cu hartie igienica, e mai eficent.

| lucianman a răspuns:

Aplici un servetel pe locul unde este ceara si dai cu fierul de calcat peste el usor si treptat astfel ceara se i-a pe hartie succes si atentie nu te grabi!

| Wihaela a răspuns:

Nu se scoate

| yanis a răspuns:

Pui o hartie si apoi calci cu fierul de calcat...nu o lasi mult ca se arde...dancing//

funda? te kisss

| RobbyPh a răspuns:

Nu se mai poate scoate daca ceara s-a racithee hee nu mai poti doar daca sa o iei cu un ac sa ii dai pana se duce dar ai grija big grin succes

| Deennn a răspuns:

Pui un ziar unde e ceara.
Si dai peste el cu masina de calcat.
batting eyelashes
Ceara se topeste de ziar.
:d
Cel putin asa stiu.
hee hee

| TuchleiMihai a răspuns:

Pune hartie creponata peste, sau ziar sau hartie igienica si pune fierul de calcat, acesta va topi ceara iar hartia o va absorbi!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu fierul de calcat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fierul de calcat, pui un ziar peste locul cu ceara si calci

| diana97_7123 a răspuns:

Se spala cu apa fierbindesi detergen