| ILIoN a întrebat:

Sall. Cum as putea sa izolez fonic o camera? cat ar costa si care ar fii materialele carri er trebui

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Eu as face isolatie la interior.As pune pe tavan si pe pereti sine metalice sau lemn, apoi as lipi pe tavan si pereti polistiren extrudat, peste care as lipi placi de pluta.Cu astia doi izolatori ai rezolvat 2 chestii-fonic si termic. Dupa montezi placi de rigips si zugravesti.Cit costa nu stiu trebuie sa mergi la magazin si intrebi. Faci calcule cite sine trebuie, suruburi, placi rigips si ala e costul.Bine si manopera asta daca nu o faci tu persoanal, desi ar fi indicat pentru ca daca te pricepi cit de cit nu cred ca face un meserias mai bine decit tine.Ce faci tu pentru tine stii ce faci si e bine facut.

1 răspuns:
| dydy22 a răspuns:

La o camera de 4.00m \ 3.00m am cheltuit 11 milioane fara manopera, rigips, vata minerala, 1sac super rigips, 1 rola banda pentru rigips, 1 cutie bride, cutie holsuruburi, 1 cutie dibluri, coltare, si profile