| RoxanaCher a întrebat:

Sall! m-am plictisit de camera mea! si as vrea sa mai fac schimbari de mobilier etc. dar ai mei im schimba camera abia la 13-14 ani! si pana atunci o sa ma plictisesc! detalii despre camera:patdubla, birou, scaun cu rotile(stit la ce ma refer), televizor, doua cuiere, 3 rafturi si dou noptiere. sper ca ce am zis sa va ajute sa imi dati cateva idei ca mor de plictiseala!

6 răspunsuri:
| kanibala a răspuns:

Eu zic altfel:
invioreaz-o cu postere pe pereti
i-a niste scoici din alea decorative si punele noptiera
i-ati globuri ca la ichea din alea cu bec si pune 2 pe noptierele din jurul patului
pe rafturi pune niste petale parfumate ...sau flori.
schimba asternutul patului intr-unul mai vesel de preferat culoarea rosie cu negru sau cv amestecat
si incearca sa sa nu pui toate noantele de culori cel mult 3
sper ca te-am ajutatkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori de plictiseala si vrei sa schimbi mobilierul? Pai nu prea ai ce combinatii sa faci, patul de mijloc probabil merge intr-un singur loc, restul poti sa le muti cum vrei, nu stiu cum sunt asezate acum prin camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut roxycute98, daca parintii sunt de acord ai putea sa aplici hartie de tapitat pe anumite particele ale fiecarei piese din mobila ta, este la moda acum chiar cu decupaje din reviste sau ziare - adica o usa de la dulap intr-o culoare, alta usa in alta culoare, etc.
usa camerei la fel
iti trebuie doua ghivece de flori, sunt la moda cactusii deoarece nu consuma apa multa
patul dublu este de fapt format din doua paturi apropiate care se pot separa? in caz ca DA cere-le parintilor sa scoata unul din paturi din camera
fiecare raft il poti imbraca in hartii colorate sau in materiale colorate
peretele pe care este si geamul il poti picta cu ajutorul parintilor in alta culoare decat ceilalti trei pereti
daca ai un perete mai gol de mobile sau daca schimbi putin locul mobilelor prin casa, sau pe peretele cu geamul este foarte la moda sa faci un desen pe tot spatiul peretelui incat sa imite o biblioteca cu carti sau o continuare a geamului, niste arcade, etc.
daca ai ceva nelamuriri la explicatiile mele astept mesaj
bye, c. a.

| mirella25 a răspuns:

Sunt de parere ca poti schimba multe, depinde de ce si cum vrei sa schimbi. Patul dublu va ramane in mijlocul camerei, biroul la geam cu scaunelul langa el, pe birou poti sa-ti pui o lampa de birou cu personaje din desene animate si nu numai..., televizorul il poti pune pe unul dintre rafturi, cuierul/e langa usa si noptierele sa fie cate una la fiecare capat al patului. la fel ca si kanibala, iti poti schimba aspectul camerei cu niste postere cu trupe, solisti, actori, actrite, animale, etc. Poti sa cumperi niste autocolant pe care sa-l aplici pe usa si/sau pe rafturi ( asta daca sunt modele invechite ) pentru a mai schimba ceva... Sper sa te ajute cu ceva sfaturile mele...}{