| Mony a întrebat:

Sall.Mama mea avea plantat intr-un ghiveci seminte de Kiwi, dar in fiecare an crestea vreo 20 cm si se usca (pana la radacina). Oare de ce?sadsad

P. S. o tinea in camera, avea lumina, caldura, apa, etc (tot)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| lora3u a răspuns:

Probabil nu este zona care sa ii priasca pomului. Oricat de bine l-ai ingriji, daca nu este zona climatica favorabila lui, te chinui degeaba, nu se dezvolta.

| ana99girl a răspuns:

Pentru ca kiwi este dintr-o tara in care e foarte cald mereu de aceea nu creste. Pentru ca aici este o zona temperata nu calda.

| danny_7173 a răspuns:

Pentru ca kivi e dintr-o zona f. caldasi nu crestein ghiveci, creste in pamanat degeaba muti dintr-unul intr-altu' pamantu' e tot pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba are lumina, aer, apa etc, daca nu sunt de calitatea de care are el nevoie. Poate nici pamantul nu e favorabil...http://sp2.ro/3178c3

| AlanaGlowey a răspuns:

Pai poti sa ii puna sau puneti multa apa are nevoie de apa si mai are nevoie de ingrasamant si lumina asa creste