| killer_1305 a întrebat:

Am o intrebare! sunt in cautare de o pompa de spalat sub presiune si daca imi puteti spune ce pompe de spalat sub presiune isi trag singure apa din fantana sau daca se poate conecta de la o alta pompa de scos apa pe benzina! heelp plzz! funda+ vot!

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista pompe submersibile,, bibo,, Care se introduc sub apa daca ai debit de apa suficient, caci daca e in functiune cand nu mai ai apa, se ard. Exista si pompe la care motorul este intre sorb si refulare.Mai exista pompe pe benzina, la care introduci sorbul in apa si arunca prin refulare.Sunt practice ca le poti folosi si departe de surse de curent. Oricare din ele se poate folosi independent, fara a fi cuplate una la cealalta.Depinde la ce o folosesti.