| MelindaVictoria a întrebat:

Salut! Acum 3 saptamani a venit un domn de la Engie sa faca verificarea la centrala, a efectuat-o, insa nu a resetat centrala(e prima verificare dupa cei 2 ani de cand e in folosinta; a fost pusa in folosinta de o firma terta, dar am beneficiat in contractul la gaze de verificare gratuita din partea Engie. Cum a fost prima data cand am facut verificarea nu stiam ca trebuie sa se si reseteze, iar de 2 zile imi clipoceste o cheita si temperatura afisata. Mi-am dat seama despre ce e vorba, am cautat pe internet, dar nu am gasit cum sa ii resetez intervalul. Este vorba de o centrala Motan Green 24Kw. Stiu ca as putea sa ii chem pe cei de la Engie dar ar insemna sa imi iau liber de la munca sau sa astept foarte mult, daca a intampinat cineva aceeasi problema si a reusit sa reseteze singur centrala. si ma poate ajuta cu niste sfaturi. Multumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci tu ceva de capul tău iar apoi să explodeze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu centrala nu este de joaca, cheama i pe ăia de la Engie, nu te baga tu ca ori o defectezi de tot ori explodeaza, este periculos.I ati o zi libera de la muncă si asta este nu ai alta solutie.