| BoGdAnRaX a întrebat:

Salut!
Acum doi ani am vopsit camera cu albastru, iar de ceva timp, au început să apară niste pete albe pe pereți. Știe cineva care este cauza apariției acestor pete?
Link către foto: https://ibb.co/qm4Gxtr

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca acu aparu pentru prima data, cam greu sa spui dupa poza. Bula bate din gura, cred nici n-a citit bine intrebarea, is 2 ani deja, daca acu de abia au aparut, despre ce incompatibilitate sa mai fie vorba?

Poti da vopsea peste vopsea daca e de acelasi tip, nu se intampla nimic.
Ar putea veni din perete, din ce este zidul respectiv? Ar putea sa fie ciuperci, igrasie etc bacterii bla bla.

Daca zidul este din ciment, atunci e ceva acolo, umed, sau cum am spus mai sus ciuperci, bacterii.
Cele mai proaste case is alea cu peretii din ciment, sau care au la interior ciment.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incompatibilitate intre straturi.
Nu orice vopsea se poate aplica peste orice, fiindca se pot afecta chimic intre ele.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Nu ai pregatit si degresat bine peretele si probabil nu ai dat doua straturi egale