| Anonim_Ionut_2001 a întrebat:

Am achizitionat o combina frigorifica SAMSUNG RB29FSRNDSA. Pana aici totul normal. Mi-a venit comanda la 10 dimineata ieri. Am lasat-o putin cam 10 h apoi am pus-o in functiune. An dat-o la frigider 7 C si la congelator -15C (cele mai ridicate temperaturi). A mers incontinuu toata noaptea! Si inca merge. E normal? Sa cobor temperatura? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in combina nu e pus nimic sa inghete, merge asa incontinu. Bagi ceva acolo sa inghete iar cand ajunge la temperatura stabilita se opreste.sau cel putin asa e normal.

| crytical a răspuns:

Da normal ca trebuie coborata. Cauta si tu sa vezi care is temperaturile normale. Ca sigur nu is cele mai ridicate temperaturi.

| Anonim_Ionut_2001 explică:

Am pus cele mai ridicate temperaturi, apoi am scazut din ele. Asa scria in carte. Oricum va multumesc s-a rezolvat. A mers mult timp pentru ca era prima data pus in functiune. Acum merge normal.