| robert23451112 a întrebat:

Salut,am cumpărat și eu un birou și am ceva probleme in asamblarea lui, cadrul este montat pe blatul de pal (așa a venit) și eu am de montat picioarele biroului, fiecare are 4 gauri in capătul de sus, am și șuruburi dar nu înțeleg cum sa le montez pe cadru.Cadrul are 4 gauri in locul unde ar veni picioarele.
Mă gândesc că ar trebui sa demontez cadrul că sa montez picioarele și după blatul?
Va rog o părere.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai niste instructiuni de asamblare. In ordinea specifica.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca biroul a venit cu blatul asamblat dar cu picioarele dezasamblate, este logic ca picioarele se monteaza fara a afecta blatul, asa cum au si fost scoase pentru trasport, tot fara sa fie scos blatul.

Invita un prieten la tine, unul mai indemanatec, sau vreun vecin mai in varsta, care este mai priceput si roaga-l sa se uite ca sa-ti dea sfat cum se pun acele picioare de birou.

| sierra1 a răspuns:

" un birou și am ceva probleme in asamblarea lui...Va rog o părere"

dă-ne schema de montaj și iți spune CUM să faci, nu păreri

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Dar n-ai primit și o foaie cu instrucțiuni de asamblare?