| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un cooler pentru socket 775 dar dupa ce am demontat coolerul stock, nu mai pot sa il montez pe cel nou pentru ca raman piciorusele unde se infileteaza șuruburile, lipite de placa de baza. Se poate rezolva la vreun service? Adica sa scoată acele locase pentru suruburi? Coolerul cel nou trebuie montat direct in gaurile placii de baza.

5 răspunsuri:
| ThePurificator48 a răspuns:

Coolerul este un Deepcool Gammaxx 200t

| cristiionescu88 a răspuns:

Vezi ca piciorusele alea daca le misti in sensul ceasului (spre dreapta), vei bloca pin-ul in gaura. Repeta miscarea asta pentru toate 4 colturile si gata... Sper ca ai pus pasta termoconductuare in prealabil.

| ThePurificator48 a răspuns (pentru cristiionescu88):

Nu ai inteles, coolerul asta nu se poate monta cu piciorusele alea de pe placa de baza in care se insuruba coolerul stock. Pe cutie se vede ca coolerul cel nou trebuie montat in gaurile placii de baza efectiv, nu in acele picioruse de infiletare

| cristiionescu88 a răspuns:

Coolerul de care ai zis suporta doar urmatoarele:
Socket
1150, 1151, 754, 775, 939, 940, 1155, 1156, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2

Deci include si 775. Am vazut sistemul de prindere, e cel la care ma refeream ca trebuie sa impingi pana la capat si sa rotesti happy Spor

| cristiionescu88 a răspuns:

Deepcool Gammaxx 200t:
Socket
1150, 1151, 754, 775, 939, 940, 1155, 1156, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2

Socketul tau (775) e inclus. baga pinii in gaurile de la cooler si pune l pe placa. Impinge pana la capat si roteste. Spor