| yonut26 a întrebat:

Salut,curand s-a rupa lantul distributiei la atv si l-am schimbat.Mecanicul mi-a pus un lant mai gros pe acelasi ax cu came si nu calca la fel de bine iar dupa o luna s-a rupt iar..Acum am pus alt ax cu came cu lantul potrivit..CREDETI CA S-AR FI PUTUT RUPE PENTRU CA NU CALCA BINE PE AX? FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Draghici_Ovidiu_1993 a răspuns:

Nu are nimic axu decat vina lantului care nu calca bine pe ax sau lanu e prea strans

| yonut26 explică (pentru Draghici_Ovidiu_1993):

Da cred ca asta a fost..Eu am schimbat si axul pentru ca nu mai gaseam lant care sa se potriveasca pe el.

| Draghici_Ovidiu_1993 a răspuns (pentru yonut26):

Ma bucur ca te-am ajutat