| Alexandru1997G a întrebat:

Am intrat in dementa aia de a sta singur de ceva timp, dar evident nu am destui bani cat sa.mi permit o chirie singur. Am 17 ani si muncesc deci nu stau chiar foarte rau. Tot ce am a fost cumparat dim banii mei ca sa zic asa. Sunt sigur ca pot sa stau singur luand toate cele in calcul (intretinere curatenie mancare). Unde gasesco chirie modesta? Nu cu proprietarii in casa sau cv de genu. Eventual un coleg/ colega de apartament cu care sa impart chiria si intretinereahappy dau si funda daca imi ziceti cum

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, felicitari! E ceva sa fii independent, de la 17 ani.
Vezi daca gasesti un camin de "nefamilisti", care sa fie intr-o zona buna. In astfel de camine, gasesti camere minuscule, dar cu baie in interior. Sunt in genul camerelor studentesti, din camine.
Vezi daca gasesti pe Facebook ceva grupuri despre chirii din orasul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde stai?

Am eu o garsoniera în București vitan și te las cu 100 ron luna

| Alexandru1997G explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum fac? stau cu tine in garsoniera sau cum?

| EneCristian a răspuns:

Tare curios unde muncesti tu nu de aia da trebuie sa ma apuc si eu oricum pai vorbeste cu un prieten sa faceti asta si cautati pe site-urile locale sau chiar in ziar.

| Alexandru1997G explică (pentru EneCristian):

Ce varsta ai?

| EneCristian a răspuns (pentru Alexandru1997G):

18 si tot nu am serviciu.